Stefan-Boltzmann-típusú térbeli nemlineáris sugárzási feladat numerikus vizsgálata

2016/17/2.
Karátson János
karatson@math.bme.hu
Matematikai Intézet, Alkalmazott Analízis és Számításmatematika Tanszék, ELTE TTK
egyetemi tanár
Varga Gábor
vargag@phy.bme.hu
Intézet/Tanszék:
Fizikai Intézet, Fizika tanszék
Bánovics-Angyal Gábor
Fizika BSc - fizikus

A dolgoztban elvárás 3D végeselem programozás, térbeli hővezetés matematikai és fizikai hátterének ismerete. Angol nyelvtudás. Jártasság a MATLAB programozásában.

A doglozat célja 3D nemlineáris hővezetési probléma numerikus vizsgálata Liping Liu, Min Huang, Kewei Yuan és Michal Krizek matematikusok 2009-es cikke alapján. Fizikai és matematikai hátterének összefoglalása, eredményeik reprodukálása és az aniztróp eset vizsgálata. A téma programozás részében Dr. Horváth Róbert  egyetemi docens (BME, Analízis Tanszék) nyújt konzultációs segítséget.