Széchenyi-díjat kapott Rónyai Lajos

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke március 15. alkalmából Széchenyi-díjat adományozott többek között Rónyai Lajosnak, a TTK egyetemi tanárának.

Méltatás: RÓNYAI LAJOS, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetének kutatóprofesszora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Kar Matematika Intézete Algebra Tanszékének egyetemi tanára részére a hazai számítástudomány klasszikus algebrai irányzatának megteremtésében betöltött kimagasló szerepe, a gyűrűelmélet, valamint a kommutatív algebra és az algebrai számelmélet algoritmikus kérdéseinek vizsgálatában elért eredményei elismeréseként.

Index hír