3D MRI képalkotás megvalósítása 7T tesztkörnyezetben

Nyomtatóbarát változatNyomtatóbarát változat
Cím angolul: 
Realization of 3D MRI imaging for a 7T test setup
Típus: 
MSc diplomamunka téma - orvosi fizika
Félév: 
2020/21/2.
Témavezető: 
Név: 
Légrády Dávid
Email cím: 
legrady@reak.bme.hu
Intézet/Tanszék/Cégnév: 
NTI
Beosztás: 
egy.docens
Elvárások: 

angol nyelvtudás, önálló munkavégzés, programozási ismeretek, magasabb matematikai ismeretek, méréstechnikai ismeretek

Leírás: 

Az utóbbi évek egyik legjelentősebb és legdinamikusabban fejlődő orvosi képalkotó modalitása a Mágneses Rezonancia Képalkotás (MRI). Az ionizáló sugárzás hiányán túl az MRI nagy előnye, hogy változatos képalkotási eljárások, ún. pulzusszekvenciák alkalmazásával különböző kontrasztokat érhetünk el, többféle strukturális és funkcionális információt nyerhetünk a páciensből.

A BME Nukleáris Technika Intézet és Fizikai Intézet által közösen üzemeltetett 7T térerejű tesztkörnyezet lehetőséget biztosít szekvenciafejlesztésre a Mediso Kft-vel által rendelkezésre bocsátott Chameleon spektrométeren, és a hozzá tartozói fejlesztői környezeteben.

A 3D képalkotás előnye, hogy semelyik térdimenzióban nem születik vetített kép, emiatt a térbeli felbontása, és jel-zaj aránya felülmúlja a gyakran alkalmazott, 2D szeletkiválasztással megvalósított képalkotási eljárásokat. További előnye, hogy lehetőség nyílik utófeldolgozási lépésekben tetszőleges irányban és síkban újraszeletelni a képet, a képalkotási síkoktól függetlenül.

A hallgató feladata a terület irodalmának áttekintése, a rendelkezésre álló hardver elemek karakterizálása, a szekvenciafejlesztő környezet megismerése, valamint 3D spin echo és gradiens echo alapú szekvenciák tervezése, paramétereinek optimálása.

 
Titkosítas: 
Hozzáférés nincs korlátozva