Elismerés az OTDK legkiválóbb hallgatóinak és felkészítő tanáraiknak

Több műegyetemi hallgató és oktató is nívós elismerésben részesült a XXXV. OTDK lezárása után. A díjakat hagyományosan az MTA Dísztermében adják át novemberben.

A Pro Scientia Aranyérem Odaítélő Bizottság összesen 48 Pro Scientia, 2 Pro Arte és egy Junior Pro Scientia Aranyérem odaítéléséről döntött 2021-ben.

A díjazottak közül 10 műegyetemi hallgató kapott Pro Scientia, illetve Pro Arte elismerést, köztük 3 TTK-s hallgató:

Pro Scientia Aranyérem

Hajas Tamás Zoltán (Fizikus MSc)
1. helyezett, Fizika, Földtudományok és Matematika szekció, Fizika alszekció, Atommag- és Nukleáris Fizika tagozat – „Tranziens reaktorfizikai folyamatok vizsgálata saját fejlesztésű, végeselem-módszeren alapuló diffúziós kóddal”

Lukáts Gergely Dániel (Alkalmazott matematikus MSc)
2. helyezett, Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció, Tanulás, tanulástámogatás a felsőoktatásban 2 tagozat – „Statistical analysis of the reformed BME SET system”

Pejtsik Diána (Számítógépes és kognitív idegtudomány MSc)
2. helyezett, Biológia szekció, Neurobiológia 1. alszekció – „A szorongásos és depresszív vonások komorbid megjelenése egér modellben”

Részletes írás a BME honlapján.