Videón a rekord: 50 méter magasban végzett fizikai kísérleteket a BME mesteroktatója

2022.05.31

Új rekord született a magasban tartott fizikaórák kategóriájában: Härtlein Károly, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) parkolójában, 50 méterrel az utcaszint felett mutatta be a fizikai kísérleteket.

Különleges programra, magyar rekordkísérletre invitálta Härtlein Károly, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Kar (BME TTK) mesteroktatója az érdeklődőket az egyetem Z épületének parkolójába. A BME Science Campus és a paksi Atomenergetikai Múzeum eseményén a szakember a paksi atomerőmű egyik tűzoltóautója létrájának 50 méter magasra emelt kosarából szemléltette kísérleteit.