Diplomamunka feladat a Fizikus mesterképzési szak hallgatói számára

A hallgató neve: specializációja:
A záróvizsgát szervező tanszék neve: NTI
A témavezető neve: Légrády Dávid
- tanszéke: NTI
- beosztása: egy. docens
- email címe: legrady@reak.bme.hu
A kidolgozandó feladat címe: MRI Képrekonstrukció Radiális Adatgyűjtéssel
A téma rövid leírása, a megoldandó legfontosabb feladatok felsorolása:

A radiális adatgyűjtés a Mágneses rezonanciás Képalkotás (MRI) egyik legkorábbi mérési gyakorlata volt a Descartes-koordinátarendszerben történő adatgyűjtést megelőzően. A radiális képalkotás nyújtotta előnyök közé tartozik az alacsony echo idő, a k-tér origójának folyamatos újramintavételezése, valamint a páciensmozgással szembeni érzéketlenség. Ugyanakkor, a radiális adatgyűjtés és képrekonstrukció okozta diffúz, sávos, műtermékek, valamint az élek elkenéséből fakadó éles csíkok radiológiai szempontból hátrányos tulajdonságúak.

A Hallgató feladata az irodalom áttekintése, a radiális képalkotáshoz tartozó képrekonstrukció megírása, szimulációs adatsorokon történő tesztelése. A szimulációk során CPU és GPU optimalizált kód is segíti előrejutását.
A Hallgató implementálja és optimálja a radiális képalkotás mérési protokollját a 7T NMR tesztkörnyezetben, melyek valós mérési adatokat szolgáltatnak a képrekonstrukciós algoritmus teszteléséhez. A képrekonstrukciós algoritmus tesztelése és validálása során kifejezett figyelem irányul a rekonstrukciós kód által felerősített műtermékekre. A Hallgató paramétervizsgálatnak veti alá a rekonstrukciós kódot a műterméksúlyosság függvényében.

A záróvizsga kijelölt tételei:
Dátum:
Hallgató aláírása:
Témavezető aláírása*:
Tanszéki konzulens aláírása:
A témakiírását jóváhagyom
(tanszékvezető aláírása):
*A témavezető jelen feladatkiírás aláírásával tudomásul veszi, hogy a BME TVSZ 145. és 146.§ alapján az egyetem a képzési célok megvalósulása érdekében a szakdolgozatok, illetve diplomamunkák nyilvánosságát tartja elsődlegesnek. A hozzáférés korlátozása csak kivételes esetben, a dékán előzetes hozzájárulásával lehetséges.
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Természettudományi Kar
1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3. K épület I. em. 18.
www.ttk.bme.hu