ÚJ TÍPUSÚ, METILAMMÓNIUM HALID ALAPÚ NAPELEM ANYAGOK ELŐÁLLÍTÁSA ÉS VIZSGÁLATA

Synthesis and characterization of novel methylammonium halide based photovoltaic materials
MSc diplomamunka téma - nanotechnológia és anyagtudomány
MSc diplomamunka téma - optika és fotonika
MSc diplomamunka téma - kutatófizikus
2018/19/2.
Dr. Simon Ferenc
f.simon@eik.bme.hu
Fizika Tsz.
egyetemi tanár
Bojtor András
Fizikus MSc - optika és fotonika
kísérletező kedv, alapos jártasság optikai méréstechnikában, stabil elméleti alapok, jó angol nyelvtudás

A metilammónium-halid perovszkitok új, széles körben kutatott anyagok, melyek rendkívüli felhasználási lehetőséggel rendelkeznek a félvezetőiparban. A laborunkban anyagtudományi és kvantumtechnológiai alapkutatások számára fejlesztett berendezések találhatóak, valamint szoros együttműködésben állunk az École Polytechnique Fédérale de Lausanne Laboratory of Physics of Complex Matter laborjával. A jelentkező feladata a vizsgálandó minták előállítása oldatokból, az előállított minták karakterizálása pásztázó elektron mikroszkópos módszerrel, és fotolumineszcens spektroszkópiával. Ezen anyagok napelemként történő felhasználásához szükséges a nem egyensúlyi töltéshordozó koncentráció időfüggésének vizsgálata. A jelentkező feladata az impulzuslézerrel gerjesztett töltéshordozók számának időbeli lefutását meghatározni mikrohullámú reflektometriával.