Diagnosztikai célú invivo multimodális képalkotás parametrizációja

Parametrization of multimodal in vivo diagnostic imaging
MSc diplomamunka téma - orvosi fizika
2018/19/2.
Dr. Szigeti Krisztián
krisztian.szigeti@gmail.com
Sememlweiss Egyetem Biofizikai Intézet
Laborvezető
Dr. Légrády Dávid
legrady@reak.bme.hu
Intézet/Tanszék:
NTI
egy.docens
Juhász Nóra
Fizikus MSc - orvosi fizika

Interdiszciplináris érdeklődési kör, programozási ismeretek, orvosi képalkotási ismeretek vagy érdeklődés a téma iránt.

Az elmúlt években az in vivo képalkotás jelentős teret nyert a preklinikai gyógyszerkísérletekben és az egyetemi élettani kutatásokban. A NanoSPECT/CTnek köszönhetően a kutatók az egerekben a molekuláris folyamatokat nanoliteres felbontással tudják vizsgálni – pontos anatómiai lokalizációval. A kisállatokon végzett kísérletek során kapott nagy mennyiségű képi információ feldolgozásában nagyon fontos a hatékony és gyors automatikus orvosdiagnosztikai célú adatkiértékelés. A feladat a képi 3D rekonstrukciók során kapott képek kiértékelése, és olyan geometriai parametrizációs eljárások kifejlesztése, amelyek elősegítik a hatékonyabb és pontosabb diagnosztikai döntéseket. A feladat során a hallgató megismeri a képalkotó diagnosztikai szakirodalomban használt módszereket, továbbá új és komplexebb, a jelenlegi technológiai követelményeknek megfelelő algoritmusok fejlesztésében vesz részt. A feladat során megismeri és alkalmazza ezen algoritmusok in vivo és in vitro validációját is.