Mechanikus bolométer detektor fúziós kísérletekhez

Mechanical bolometer detector for fusion experiments
MSc diplomamunka téma - kutatófizikus
MSc diplomamunka téma - nukleáris technika
2021/22/2.
Dr. Veres Gábor
veres.gabor@reak.bme.hu
Nukleáris Technikai Intézet

Kísérleti készség, programozói ismeretek, nukleáris környezetben használt detektorok, eljárások ismerete.

A jelöltnek meg kell ismernie a sugárzásmérő bolométerek alapvető fajtáit. Ezt követően jelöltnek létre kell hoznia egy membrán alapú bolométer számítógépes modelljét, mely segítségével a részletes elemzések elvégezhetők. Továbbiakban (a jelölt által létrehozott) végeselemes, vagy Matlab/Python/stb. kód segítségével vizsgálni kell a membrán mechanikus alakváltozásait fúzió-releváns sugárzási teljesítményekre, és javaslatot kell tenni ennek az alakváltozásnak távolról történő leolvasására valamilyen optikai módszerrel. A számítógépes vizsgálatok függvényében a 3D-modellt rendszeresen módosítani kell.