A tantárgy az alábbi témakörök ismeretére épít:
fizika, matematika, számítástechnika, méréstechnika, angol nyelvismeret
A tantárgy szerepe a képzés céljának megvalósításában:
TTK Fizikus MSc szak nanotechnológia és anyagtudomány specializációjának kötelező tárgya.
A tantárgy részletes tematikája magyarul és angolul:
A tantárgy keretében a hallgató diplomamunkája témakörében végez kutatási feladatokat témavezetője (konzulense) irányításával.
A hallgató a féléves munkájáról írásban és szóban is beszámol. A minimum 10, maximum 20 oldalas írásos beszámoló tartalmazza a feldolgozott irodalom összefoglalóját, az önálló munka eredményeit és a további feladatok összegzését. Formája hasonló a diplomamunkáéhoz: fejezetekre osztott, hivatkozási jegyzéket, oldal-, képlet- és ábraszámozást tartalmaz. A pontos megértéshez szükségesnek ítélt, de a bemutatandó munka szempontjából kevésbé fontos részeket a mellékletekbe kérjük csoportosítani (ez nem számít bele a mennyiségi korlátba, és nem is kerül értékelésre). A féléves munkát egy rövid szóbeli beszámolón kell összefoglalni, ami egy nyilvánosan meghirdetett előadás formájában kerül megszervezésre a témavezetők, a szakirány felelőse és az alkalmazott fizika területén érdekelt oktató-kutató gárda jelenlétében. A hallgató köteles az írásos beszámoló témavezetővel (konzulenssel) jóváhagyott pdf változatát a szóbeli beszámoló időpontja előtt legalább 7 nappal megküldeni a kurzus felelősének. A szóbeli beszámoló a pótlási hét elején kerül megrendezésre.
A félév végi osztályzatnak három összetevője van: a féléves munka értékelése a témavezető (konzulens) véleménye alapján, az írásos összefoglaló és a szóbeli beszámoló értékelése a tárgyfelelős, a témavezető (konzulens) és a résztvevő oktatók-kutatók véleménye alapján.
Követelmények szorgalmi időszakban:
önálló tevékenység a rendelkezésre álló időkeret felhasználásával, írásos és szóbeli beszámoló
Konzultációs lehetőségek:
a konzulens folyamatosan biztosítja