PhD témakiírás menete

Bejelentkezés

Új PhD téma beviteléhez be kell jelentkezni a honlapra. Témát csak belső - BME TTK-s témavezető vagy konzulens tölthet fel a rendszerbe. Külső témavezetők a konzulens segítségével tehetik meg ezt. (Külső témavezetőnek számít mindenki, aki nem a TTK Fizikai Intézetének vagy a Nukleáris Technikai Intézetének munkatársa)

A regisztrációhoz szükséges jelszót Vida Máriától kell igényelni a vidamari@ttdh.bme.hu címen.

PhD téma bevitele

PhD téma kiírásához a jobb oldalon levő menüben a "Tartalom hozzáadása" linkre kell kattintani, majd a "PhD téma konzulens nélkül" vagy a "PhD téma konzulenssel" linkre attól függően, hogy a témavezető TTK-s vagy pedig külsős egy belső konzulenssel. A megjelenő űrlapot ki kell tölteni a téma adataival. Meg kell adni a doktori iskola nevét is. Az esetleges hallgató adatait ekkor még nem szükséges megadni, de a többi mező kitöltése kötelező.  Az "Állapot" legördülő menüben választható a "Szerkeszthető" állapot, ha el szeretnénk menteni az űrlapot, de még nem végleges, azaz később még szerkeszteni akarnánk. Ha itt "Végleges" állapotot választunk, akkor fogja tudni a témákat jóváhagyó, hogy elbírálható a téma. A lap alján kiválasztható az is, hogy melyik tanévre szeretnénk a témát kiírni. Ezután a lap legalján el kell menteni a bevitt adatokat.

A téma szerkesztése

Ekkor még a téma nem került ki a honlap publikus részére, azt csak a témát kiíró oktató és a témákat jóváhagyó látja bejelentkezés után. Az oktató a jobb oldali menüben listázni tudja a saját témakiírásait a "Saját PhD téma kiírások" linkre kattintva. A megnyíló oldalon az eddigi összes, saját maga által valaha készített téma listáját kapja. Lehetőség van szűrni adott tanévre vagy típusra (azaz hogy melyik doktori iskolának szánt témáról van szó) illetve cím szerint sorbarendezni a témákat (alaphelyzetben a kiírás időrendjében történik a rendezés, a legfrissebb legfelül). Egy téma címére kattintva lehet a téma adatait megnézni. A Szerkesztés gombbal pedig szerkeszteni lehet, ezzel az eredeti adatbeviteli oldal nyílik meg újra. Az adatokat mutató oldalon jobb oldalt felül van egy link: "Nyomtatóbarát változat", ez egy nyomtatható változatot hoz létre. Bal oldalon legfelül egy "Tartalom másolása" feliratú link található, ezzel a gombbal teljesen új témakiírást kezdhetünk a szokásos űrlapot szerkesztve. Ilyenkor az űrlap mezőibe betöltődnek annak a témának az adatai, amelynek a lapján megnyomtuk a tartalom másolása linket. Az új téma címébe automatikusan a "Clone of [korábbi másolt téma címe]" kerül, amely módosítható. Ezt a lehetőséget lehet például arra használni, hogy egy korábban már meghírdetett témát újból meghírdessünk egy másik tanévben is.

A téma jóváhagyása

Miután a témát kiíró oktató véglegesre állította a kitöltött adatlapot, a jóváhagyó jogosultságokkal rendelkező felhasználó bejelentkezés után a jobb oldali menüben az "Összes PhD téma kiírás" linkre kattintva listát kap az összes eddig bevitt témáról. Itt is lehet szűrni a tanévre illetve a típusra. Az is látható a táblázatban, hogy az állapot végleges-e vagy még szerkesztés alatt van-e egy adott téma, illetve hogy már publikálásra került-e (azaz jóvá van-e hagyva a téma). Az egyes témák nevére kattintva tekinthetők meg a téma részletes adatai, innen elérhető egy nyomtatható változat és a Szerkesztés gombra kattintva a bejelentkezett jóváhagyónak is módjában van szerkeszteni, változtatni a téma részleteit. Amennyiben a téma elfogadásra kerül, akkor a szerkesztő oldal legalján lehet ezt elfogadni: itt a jóváhagyó jogosultságú felhasználónak megjelenik egy olyan rész, hogy "Közzétételi beállítások", ahol a "Közzétéve" szöveg melletti kockát kipipálva válik a téma elfogadottá mentés után. Ettől kezdve a témakiírás megjelenik a honlap publikus, bejelentkezés nélkül is látható részén az "Oktatás/PhD éma kiírások" menüpontban.