Több területen is a BME a legeredményesebb magyar egyetem a CWTS Leiden rangsorában

A matematikai és informatikai, valamint a fizikai és a mérnöki tudományok kategóriákban is megelőzte a hazai felsőoktatási intézményeket a Műegyetem.

A holland Leiden Egyetem Tudományos és Műszaki Tanulmányok Központjának (Centre for Science and Technology Studies) 2020-as listáján 65 országból 1176 egyetem található, amelyek között 6 magyar egyetem szerepel.

Az öt tudományterület egyesített rangsorában elért 785. helyezésével a dobogóra került a Műegyetem a hazai felsőoktatási intézmények körében. A BME-t csak a Szegedi Tudományegyetem (696. hely), valamint a Debreceni Egyetem (767. hely) előzi meg. Mellettük szerepel még a listán az Eötvös Loránd Tudományegyetem (867. hely), a Semmelweis Egyetem (868. hely), valamint a Pécsi Tudományegyetem (1118. hely).

A teljes cikk a BME honlapján olvasható.