A téma megköveteli az elektrodinamika és a parciális differenciálegyenletek ismeretét, és a programozás jellegű munkára való hajlamot. Előnyt jelent a Python nyelv és a plazmafizika alapszintű ismerete.
2023-ban tervezik üzembe helyezni a világ legnagyobb szupravezető tokamakját, a JT60-SA-t, ami EU-Japán együttműködésben épült Japánban. Az eddig üzembe helyezett valamennyi tokamak közül ebben lesz a legerősebb plazmaáram: 5,5 MA. Ilyen erős plazmaáram kordában tartása igen nagy kihívást jelent, különösen a tokamak változó üzemállapotaiban: az indításkor és a leálláskor. a tokamakra leselkedő egyik legnagyobb veszélyforrás ilyenkor a szokatlanul nagy toroidális elektromos tér miatt keletkező relativisztikus (ún. elfutó) elektronnyaláb, ami komolyan károsíthatja a berendezés belső falát, és extrém esetben akár a hűtőrendszer kilyukadását is eredményezheti.
Az elfutó elektronok modellezésének egyik legfejlettebb szimulációs eszköze a DREAM kód, mely a Chalmers Egyetemről ered, de jelenleg már egy nemzetközi csapat fejleszti. Ez a kód képes a tranziens üzemállapotok főbb jellemzőinek önkonzisztens modellezésére, miközben az elfutó elektronok impulzustérbeli eloszlásfüggvényét is számolja a Bolztmann-egyenlet egy ütközéseket és sugárzásokat is figyelembe vevő alakjával.
A jelentkező feladata lesz a DREAM kód használatának és a mögöttes fizikai modelleknek az elsajátítása, és a DREAM használata a JT60-SA tokamak kiszemelt tranziens üzemállapotainak szimulációjára. A munka eredményét a JT60-SA indulása és üzemeltetése során tervezzük felhasználni.