Érdeklődés a kvantum információelmélet, és a modern fizika geometriai és csoportelméleti módszerei iránt.
Az utóbbi években a kvantumos összefonódottság jelensége az elméleti fizika minden területére nagy hatást gyakorolt.
A szokásos, kvantumszámítással kapcsolatos, alkalmazásoknál az összefonódott részrendszerek általában véges sok állapottal rendelkező rendszerek (qubitek).
Létezik azonban az összefonódásnak végtelen sok állapottal rendelkező részrendszerekre történő általánosítása is. Ezek közül a legegyszerűbb eset akkor keletkezik, ha a két részrendszer két összecsatolt oszcillátornak felel meg.
Ez a jól ismert rendszer lehetővé teszi, hogy a modern fizika geometriai és csoportelméleti módszereit a lehető legegyszerűbb esetben tanulmányozzuk. Ezen modell keretein belül arra is lehetőségünk nyílik, hogy az oszcillátorok csatolási paramétereit az úgynevezett AdS3 (három dimenziós anti de Sitter tér) pontjainak koordinátáival azonosítsuk. Ekkor a két oszcillátor közötti összefonódottsági foka más és más lesz annak függvényében hogy az AdS3 tér milyen tartományait járjuk be. Különösen érdekes lehetőség kapcsolatot találni az AdS3 tér geodetikusai és az összefonódottság között . A dolgozat feladata ennek a kapcsolatnak a lehetőségek szerinti minél alaposabb feltérképezése.