A kvantumfizika mindenkit izgat, aki valaha is egyetemi szinten tanult fizikát!

2024.03.05

A párhuzamos világokról, a kvantumfizikáról és a fizikai valóság egészen mély megértéséről beszélgettek a közönséggel a BME TTK elméleti fizikusai.

„A hétköznapi tapasztalatoktól és az ott megszokottaktól nagyon eltérő látásmódot képvisel, és számos meghökkentő jelenséget jósol és ír le – csak néhány azok közül a jellemzők közül, amelyek miatt a kvantumfizika sokak fantáziáját mozgatja a laikus érdeklődőktől kezdve az akadémiai professzorokig. Az anyagról alkotott jelenlegi felfogásunk, elképzelésünk is a kvantumfizikára épül, aminek minden jel szerint fontos szerepe van akár az egész Világegyetem szintjén. Olyan kérdéseket, dilemmákat feszeget ez a tudományág, amelyek révén még mélyebben megérthetjük a körülöttünk lévő fizikai valóságot – ezt a képet átlátni nem kis kihívás, ugyanakkor hatalmas jutalom az emberiség számára” – fogalmazott Takács Gábor, a BME Természettudományi Kar (BME TTK) Fizikai Intézet Elméleti Fizika Tanszék egyetemi tanára, doktori iskola vezető, aki a kar Science Campus rendezvénysorozatán tartott ismeretterjesztő előadást a kvantumfizikáról.