Kutató középiskolások a TTK-n

A Budapesti Teleki Blanka Gimnázium három diákja, Jenei Fruzsina, Mészáros Dorka, Nagy Anikó Napsugár, egy hónapja csatlakozott a BME TTK Kémiai Fizika Csoportban folyó kutatómunkához. Itt végeznek heti rendszerességgel mini kutatómunkát Dr. Lagzi István László egyetemi docens vezetésével. A diákok az eredményeiket az októberi Országos Középiskolai Tudományos Diákköri versenyen már bemutathatják.

A Teleki Blanka Gimnázium és a BME nemrégiben stratégiai partnerségre lépett a tehetséggondozás kapcsán, az együttműködés Dr. Jarosievitz Beáta Természet I. munkaközösségvezető, fizika, digitális kultúra szakos tanár segítségével valósult meg.

Dr. Jarosiewitz Beáta a napokban nyerte el a SULINETWORK díjat, amihez mi is szívből gratulálunk!