Nyári szakmai gyakorlat egy vezető orvosi-fizikai fejlesztő cégnél

Nyomtatóbarát változatNyomtatóbarát változat

Nyári szakmai gyakorlat egy vezető orvosi-fizikai fejlesztő cégnél

Interjú Kucsera Robinnal, aki céges nyári szakmai gyakorlaton vett részt. Kérdez: Simon Ferenc

 

  • Kérlek mesélj arról, hogy hol voltál nyári gyakornoki munkán?

A Mediso Medical Imaging Systems cégnél töltöttem el a júliusomat, amely nukleáris medicinával foglalkozik, illetve képalkotó technikákat kínál. Ezen belül MRI, CT, PET és egyéb termékeket gyártanak és fejlesztenek is.

  • Te mivel foglalkoztál a cégnél? Persze ebből bizonyára nem osztható meg minden részlet.

A feladatom az volt, hogy egy olyan pontfantomot készítsek el, amellyel fel lehet térképezni az MRI berendezések mágneses terét. Ezután a mágneses tér térbeli elrendezését pedig korrigálni lehet külső tekercsekkel, vagy akár utólagos számolásokkal, amellyel pontosabb MRI képeket lehet felvenni.

  • Melyik évfolyamon tanulsz éppen?

Jelenleg Fizikus MSc szakon vagyok Nanotechnológia és anyagtudomány specializáción. Idén ősszel a második évemet kezdem meg.

  • Milyennek találtad a céges légkört és a munkatársakat?

A cégnél az egyik kutató/fejlesztő csoport részeként végeztem a munkát, amely többségében szintén fizikusokból állt. A 10 fős csoport kedves és befogadó volt, egy összeforrt baráti társaságnak láttam őket.

  • Az időbeosztásod milyen volt?

Alapból véve nagyon rugalmasan kezelték ezt. Megbeszéltek szerint 1-2 napot kellett bejárnom a céghez, amikor volt valami fejlemény vagy átbeszélni való. A hét többi részén pedig a BME-n dolgoztam, mivel voltak olyan eszközök, pl. NMR, amivel el tudtam végezni a munkámat.

  • Volt bármi, ami Téged meglepett a cégnél folyó munka során a várakozásaidhoz képest, akár szakmailag, akár az ottani légkört tekintve?

Azt meglepőnek tartottam, hogy mennyire szabad kezet adtak. A feladat leírása és ismertetése után adtak ötleteket, hogy hogyan is lehetne megvalósítani, de végül is az én kreativitásomon múlt, hogy mit és hogyan csinálok.

  • Szerinted az egyetemen megszerzett tudásod mennyire volt a hasznodra?

Tulajdonképpen az egyetemen végzett kutatómunkám alatt szerzett tapasztalataimat hasznosítottam, mert hasonló témával már foglalkoztam. Többek között ezért is kaphattam olyan nagy szabadságot a munkában, mivel látták, hogy értem amit csinálok és, hogy mit akarnak elérni.

  • Akkor mondhatjuk, hogy a gyakornoki munka beváltotta-e a hozzá fűzött reményeidet, elvárásaidat?

Arról bizonyosodtam meg, hogy az egyetem kompetensen felkészített és átadott olyan tudást, amivel egy ilyen kaliberű projektet el tudok kezdeni és kritikus gondolkodással össze tudom szedni, mire kell figyelnem közben.

  • Mik a további terveid az MSc megszerzése után?

Egyelőre még nincs egy kerek tervem a jövőre. Már ideje lenne belépni a munkaerőpiacra, elmenni egy céghez dolgozni, de megfordult a fejemben a PhD megszerzése is. Mindkettőt járható útnak tekintem még.

  • Mit üzennél azoknak a BME TTK-s hallgatóknak, akik szintén érdeklődnek hasonló gyakornoki munka iránt?

Azt mondanám nekik, hogy aki orvosi-fizika irányába érdeklődik, az bátran keresse fel őket. Remek felszereltséggel és tapasztalattal kínálnak egy céges környezetet, ahol csak fejlődni lehet.

 

Én a munka közben a BME TTK Fizika Tanszék NMR laboratóriumában (Kucsera Robin saját fotója)

A Mediso Medical Imaging Systems budapesti telephelye madártávlatból.
Forrás: https://mediso.com/hungary/hu/career