TTK - Matematika Oktatási Fórum

Február 13-án egyetemi szintű oktatói fórumot tartott a TTK a K épület Dísztermében. A fórum célja annak bemutatása volt, hogy az új Nemzeti Alaptantervben (NAT) a matematika tárgyhoz kapcsolódó követelmények változása várhatóan milyen hatással lesz - a matematikából középfokú és felsőfokú érettségit tett -, a BME-re jelentkező hallgatók matematika tudására. Ismertettük a középszintű érettségi anyagából kikerülő matematika témaköröket és javaslatot tettünk egy átfogó matematika oktatási reformra az egész BME tekintetében.

A kar dékánja beszédében felhívta arra a figyelmet, hogy mindannyiunk célja az, hogy a BME-re felvett hallgatók egyetemünkön diplomát is szerezzenek, továbbá kiemelt cél az is, hogy a hallgatói lemorzsolódást csökkenteni tudjuk, a mintatanterv szerint előre haladó hallgatók arányát javítsuk.

Az oktatási fórum anyagai (Megjegyzés: belső IP címekről és VPN-en keresztül érhetőek el a dokumentumok):