2024. december 04.
Az Akikre büszkék vagyunk 2024 rendezvényen a BME díjazottjait köszöntötték az egyetem vezetői, köztük a Természettudományi Kar oktatóit is. Részletes beszámoló a BME honlapján.
Az egyetem dísztermében köszöntötték a BME vezetői azokat a kutatókat, akik az elmúlt egy év során rangos díjat kaptak vagy pályázaton nyertek. A Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat keretében rendezett Akikre büszkék vagyunk – tudományos kiválóságaink 2024 díjátadón megjelent díjazottak oklevelet vehettek át. Charaf Hassan rektortól, Zaránd Gergely tudományos rektorhelyettestől, illetve Nyulászi Lászlótól, az Egyetemi Habilitációs Bizottság és Doktori Tanács elnökétől.Az egyetem dísztermében köszöntötték a BME vezetői azokat a kutatókat, akik az elmúlt egy év során rangos díjat kaptak vagy pályázaton nyertek. A Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat keretében rendezett Akikre büszkék vagyunk – tudományos kiválóságaink 2024 díjátadón megjelent díjazottak oklevelet vehettek át. Charaf Hassan rektortól, Zaránd Gergely tudományos rektorhelyettestől, illetve Nyulászi Lászlótól, az Egyetemi Habilitációs Bizottság és Doktori Tanács elnökétől.
A Természettudományi Kar oktatóit érintő díjak:
Conlenger Károly Oktatói Díj
A digitalizáció területén Conlegner-különdíjat kapott Molontay Roland, aki matematikusként évek óta sikeres oktatói munkát végez az adattudomány területén, hallgatói több versenyt nyertek a digitális transzformáció, a gazdasági versenyképesség növelése és az innovációs hatékonyság területén.
Akadémiai Díj
A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége által a kiemelkedő kutatási eredmények, valamint szakkönyvek, publikációk elismeréseként adható, 1960-ban alapított Akadémiai Díjat idén a BME-ről többek között Matolcsi Máté egyetemi tanár (Természettudományi Kar, Analízis és Operációkutatás Tanszék) kapta.
MTA Fizikai Díj
A Magyar Tudományos Akadémia idei közgyűlésén Fizikai Díjat kapott Asbóth János Károly, a Természettudományi Kar Fizikai Intézet Elméleti Fizika Tanszékének docense, a Wigner Fizikai Kutatóközpont tudományos főmunkatársa, a Kvantuminformatika Nemzeti Laboratórium kutatója.
Bolyai-plakett
Az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíjra a 45 évnél fiatalabb, PhD fokozattal rendelkező kutatók pályázhatnak bármely tudományágban, a legkiválóbb ösztöndíjasok pedig Bolyai-plakettben részesülnek.
Bolyai-plakettet kapott többek között Weiner Mihály egyetemi docens (Természettudományi Kar, Analízis és Operációkutatási Tanszék).
Wigner Jenő Díj
A Magyar Tudományos Akadémia és az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. által alapított Wigner Jenő Díj kuratóriuma 2024-ben Czifrus Szabolcsnak, a Természettudományi Kar Nukleáris Technikai Intézete igazgatójának ítélte a kitüntetést, aki "a BME Oktatóreaktorának magas színvonalú, biztonságos üzemeltetésének biztosításával, a nukleáris oktatási programok folyamatos fejlesztésével kiemelkedő mértékben járult hozzá nukleáris szakemberek hazai képzéséhez".
BME Publikációs Díj
A BME Tudományos Tanácsának a 45 év alatti kutatók kiemelkedő publikációs teljesítményének elismerésére szolgáló BME Publikációs Díját kapta többek között:
Vrana Péter egyetemi docens (Algebra és Geometria Tanszék)
BMe Kutatói Pályázat
A BMe Kutatói Pályázat célja elismerni a kiemelkedő, egyúttal közérthetően prezentált műegyetemi kutatási eredményeket. A pályázaton a BME doktoranduszai vehetnek részt.
3. helyezett Kovács Petra (Pszichológia Doktori Iskola)