Nemzetközi siker a műegyetemi fizikushallgatók csapatától

Nyomtatóbarát változatNyomtatóbarát változat

A BME TTK Fizikai Intézet csapata a 7. helyen végzett az IPT (International Physicists’ Tournament) nevű nemzetközi fizikaversenyen, automatikus kvalifikációt szerezve a jövő évi, milánói versenyre. 
Az IPT-t idén az amerikai Oklahoma State Universityn rendezték, 20 ország részvételével. Magyar hallgatók most először vettek részt a kísérleti fizika területén a legfontosabbnak számító nemzetközi tanulmányi vetélkedőn. 

A műegyetemi csapat tagjai: Dobos Kornél Zsolt (fizikus MSc, kutatófizikus specializáció), Gábriel Eszter (orvosi fizika MSc), Kozma Zakariás (fizikus-mérnök BSc), Sohajda László Márton (fizika BSc), Sztrányai Milán (fizika BSc), Velich Csaba (fizikus MSc, kutatófizikus specializáció).
A Természettudományi Kar segített az utazás megszervezésben, Fehérvári J. Gergő, a Fizika Tanszék doktorandusza, a Semilab Zrt. applikációs kutatója és Sánta Botond, a Fizika Tanszék adjunktusa szakmai mentorokként kísérték a hallgatók munkáját, továbbá Nyáry Anna, korábbi műegyetemi hallgató és kutató, az Infineon Technologies Cegléd Kft. munkatársa szintén aktív szerepet vállalt a felkészítésben.
A Semilab professzionális előadótermet biztosított a csapatnak a gyakorláshoz, a létfontosságú anyagi támogatást pedig a Robert Bosch Kft. adta.

Részletek a BME honlapján ►