Ismét Műegyetemi győztes Európa legrangosabb tudományos pályázatán

2023.01.31

Makk Péter, a BME szilárdtest fizikával foglalkozó kutatója három hónap alatt a második műegyetemi támogatott az uniós ERC pályázati programban.

Az Európai Kutatási Tanács (European Research Council - ERC) Consolidator Grant pályázata a Horizon Europe keretprogram része. Azok a kutatók nyerhetnek el támogatást a nemzetközi pályázaton, akik már saját kutatócsoporttal és kiemelkedő sikerekkel rendelkeznek, melyek folytatása újabb világszínvonalú eredményeket ígér. A műegyetemi pályázat sikere kapcsán Czigány Tibor akadémikus, a BME rektora kiemelte: „Makk Péter mostani eredményével kutatócsoportja megerősítette helyét a szakterület vezető európai képviselői között. Nagy érték az is, hogy olyan kutatás nyert el támogatást, amely a BME  jövőbemutató kvantuminformatika és szilárdtestfizikai kutatásai közötti kapcsolódásokra is épít.”